Mira, Thane, Maharashtra
GST No. 27ANIPK2886M1ZB
Call 08047836622 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 150 Piece
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Thickness | 1.5 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 86 Piece
| Thickness | 3 mm |
| Material | Viton / EPDM |
| Color | Black |
| Brand | Gauri Polymers |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 88 Piece
| Thickness | 3 mm |
| Color | multicolor |
| Shape | oval |
| Hardness | yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Thickness | 1 mm |
| Material | Neoprene, Nitrile, EPDM (Ethylene Propylene Diene Monomer), Viton |
| Thickness (in mm) | 2 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 133 Piece
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Silicon |
| Thickness | 12 mm |
| Shape | Round |
| Brand | Gauri Polymer |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Material | PTFE |
| Size | 1/2" INCH - 8" INCH |
| Material Grade | PTFE |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Meter
| Door Type | Oven |
| Gasket Material | Silicone |
| Profile Shape | D Type |
| Length | 5 m |
| Color | White |
| Width | 20 mm |
| Application | Sound Seal |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Max Temperature | 250 C |
| Material | Rubber |
| Thickness | 2 mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Standard | ASME B16.5 |
| Profile | Ring |
| Reinforcement | No Insert |
Additional Information:
View Complete details