Mira, Thane, Maharashtra
GST No. 27ANIPK2886M1ZB
Call 08047836622 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 198 Piece
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Size | 25 mm |
| Material | Neoprene |
| Hardness | 50 Shore |
| Flexibility | Axial |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 244 Piece
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Size | 25 mm |
| Material | Neoprene |
| Hardness | 50 Shore |
| Flexibility | Axial |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | Silicone |
| Usage/Application | Machinery |
| Head Shape | Round |
| Pressure | 10PSI |
| Brand | Gauri Polymers |
| Item Color | White |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 137 Piece
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 100 mm |
| Hardness | 60 Shore |
| Color | white |
| Packaging Type | BOX |
| Brand | Gauri Polymers |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 16 Piece
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Size | 25 mm |
| Material | Neoprene |
| Flexibility | Axial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | Rubber |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 100 mm |
| Hardness | 60 Shore |
| Brand | Gauri Polymers |
| Surface Finishing | Polished |
| Is It Water Proof | Water Proof |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 162 Piece
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 50 mm |
| Hardness | 60 Shore |
| Color | White |
| Brand | Gauri Polymers |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 315 Piece
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Size | 25 mm |
| Material | Neoprene |
| Hardness | 50 Shore |
| Flexibility | Axial |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 221 Piece
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Size | 25 mm |
| Material | Neoprene |
| Hardness | 50 Shore |
| Flexibility | Axial |
View Complete details