Mira, Thane, Maharashtra
GST No. 27ANIPK2886M1ZB
Call 08047836622 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Type | Coupling Bush |
| Shape | Round |
| Brand | Gauri Polymers |
| Length | 15 mm |
| Material | Nitrile Rubber |
| Inner Diameter | 40 mm |
| Outer Diameter | 80 mm |
| Usage/Application | Furniture |
| Hardness | 50-70 shore a |
| Temperature Range | 20-100 degree c |
| Tensile Strength | 15 mpa |
Additional Information:
View Complete details