Mira, Thane, Maharashtra
GST No. 27ANIPK2886M1ZB
Call 08047836622 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 102 Piece
| Thickness | 2 mm |
| Color | White |
| Hardness | yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Hardness | yes |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 11 Meter
| Material | yes |
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | automobile |
| Color | multicolor |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 155 Piece
| Thickness | 3 mm |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Hardness | 50 t0 60 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 272 Piece
| Inner Diameter | 15 mm |
| Packaging Type | Polybag |
| Shape | Flat Gasket |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Automobile Industry |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Hardness | 50 to 60 |
| Inner Diameter | 95 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Cartons Boxes |
| Shape | Ring Gasket |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Hardness | 60 |
| Packaging Type | Packet |
| Thickness | 3 mm |
| Tensile Strength | yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 289 Piece
| Inner Diameter | 70 mm |
| Hardness | 50 t0 60 |
| Usage/Application | Pharma / Cement / Industrial |
| Color | Black |
| Shape | Ring Gasket |
| Material | Nitril |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details