Mira, Thane, Maharashtra
GST No. 27ANIPK2886M1ZB
Call 08047836622 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 35 Piece
| Seal Type | Hydraulic Rubber Seal |
| Shape | Round |
| Inner Diameter | 30 mm |
| Material | Hydraulic |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 151 Piece
| Thickness | 2 mm |
| Hardness | 50 t0 60 |
| Shape | Rectangular |
| Temperature | 120 Degree |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Shape | Round |
| Thickness | 10 mm |
| Diameter | 150 mm (Outer Diameter) |
| Color | Red |
| Usage/Application | Pharma / Industrial |
| Hardness | 60 - 6 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Thickness | 3 mm |
| Color | White |
| Diameter | As per Customer Demad |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details