Mira, Thane, Maharashtra
GST No. 27ANIPK2886M1ZB
Call 08047836622 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 119 Piece
| Thickness | 3 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Pharma |
| Length | 10 mters |
| Material | Silicone |
| Hardness | 50 t0 60 |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 2mm / 3mm / 5mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 65 Piece
| Thickness | 3mm |
| Color | Black |
| Roll Length | 10 Mtrs |
| Usage/Application | Pharma / Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Thickness | 10 mm |
| Color | white |
| Material | silicon |
| Application Industry | Insulation |
| Shape | Zig Zag |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
| Neoprene Grade | General Purpose |
| Temperature Range | -30 to 120°C |
| Thickness | 3 mm |
| Hardness | 60 Shore A |
| Color | Black |
| Sheet Width | 1000 mm |
| Application | Gasket |
Additional Information:
View Complete details