Mira, Thane, Maharashtra
GST No. 27ANIPK2886M1ZB
Call 08047836622 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Inner Diameter | 3 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Nitrile Grade | NBR Standard |
| Size | 2 inch |
| Material | Nitrile |
| Color | Black |
| Tube Length | 50 m |
| Oil Resistance | Standard Oil |
| Brand | Supreme |
| Shape | As per customer service |
| Temperature Range | 50 to 60 degree |
| Application | Hydraulic Return |
| Hardness | 50 tt0 60 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 314 Meter
| Size | 8 mm |
| Application Industry | Oil Industry |
| Color | Black |
| Material | EPDM |
| You Supply In | Kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Meter
| Hardness | 15/20 Shore A |
| Material | Silicone Rubber |
| Brand | indian |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Red/White & Black |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 308 Meter
| Size | 8 mm |
| Application Industry | Control Panel |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Material | EPDM |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 312 Meter
| Size | 3 inch |
| Color | Red |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Indian |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 206 Piece
| Size | 1 inch |
| Color | Red |
| Packaging Type | Box |
| Hollow Sections | Circular |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Meter
| Size | 2 MM TO 20 MM |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| You Supply In | Metre |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 49 Meter
| Size | 1 inch |
| Color | Red |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | indian |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Cord Diameter | 3 mm |
| Hardness | 60 Shore A |
| EPDM Type | General EPDM |
| Color | Black |
| Cord Length | 10 m |
| Temperature Range | -40°C to 120°C |
| Application | O Ring |
| Finish | Smooth |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Length | 50 meter |
| Size | 1/4 inch |
| Color | Black |
| Packaging Type | Packet |
| Hollow Sections | Circular |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 295 Meter
| Size | 1 inch |
| Color | Black |
| Packaging Type | Packet |
| Hollow Sections | Square |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details